این سایت متعلق به نمایندگی فارسی زبان دانشگاه مدیترانه شرقی  قبرس شمالی(EMU)، مستقر در قبرس شمالی و دارای نماینده رسمی در ایران جهت مشاوره کاملا رایگان به منظوراخذ پذیرش دانشجو
اخذ پذیرش دانشگاه که توسط این گروه انجام می شود برای کلیه متقاضیان کاملا رایگان می باشد.
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس emu مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران
پذيرش توسط كارشناسان ارشد در ايران  و كارشناس ارشد و ايجنت رسمي دانشگاه emu صورت ميگيرد
بدونِ نیاز به ویزا برای ایرانیان

لازم به ذکر است طبقه قوانین کشور ایران ارز دانشجوئی فقط به دانشجوییان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق میگیرد.
تکته‌ای که باید در ابتدا به آن اشاره کنیم این است که ارز دانشجویی به دو صورت به دانشجو تعلق می‌گیرد:

هزینه زندگی: هزینه زندگی به ازای هر ماه هزار دلار تعیین شده است که به صورت 4، 5 و 6 ماهه داده می‌شود..1)
2)هزینه تحصیل: هزینه تحصیلی در ابتدا شامل هزینه‌های قبل از ترم جاری نیز می‌شد اما با افزایش مراجعه کنندگان این هزینه تنها شامل هزینه تحصیلی ترم جاری و ترم‌های آینده می‌شود که به تدریج به شما پرداخت خواهد شد.
تشکیل پرونده دانشجویی
داشتن پرونده دانشجویی در سفارت مهمترین گام برای دریافت ارز دانشجویی است.
ثبت نام در سایت نشا متعلق به وزارت علوم
http://nesha.msrt.gov.ir  بر اساس دستورالعمل افراد باید در سایت نشا ثبت نام کنند:
پس از مراحل ثبت نام به شما نام کاربری و رمز ورودی داده می‌شود که به طور معمول هر دوی آنها شماره ملی شما است و از آن می‌توانید برای ورود به سایت استفاده کنید. پس از ورود به وب‌سایت شماره پرونده خود را که در ستون سمت چپ قرار دارد یادداشت کرده و به کسی که قصد دارد برای انجام کار شما به وزارت علوم در تهران مراجعه کند، بدهید. در همین حال برای دریافت نامه معرفی به بانک باید از طریق همین سایت اقدام کنید. در بخش مدیریت درخواست‌ها بر روی لینک درخواست نامه به بانک را کلیک کرده و در این بخش باید فایل گواهی اشتغال به تحصیل خود را که برای ترم جاری است آپلود کنید. پس از انجام این کار و ارسال درخواست، از طریق سایت به شما تاریخی داده می‌شود که باید در زمان مشخص شده خود و یا یکی از بستگانتان برای دریافت نامه معرفی به وزارت علوم مراجعه کنید.

دریافت گواهی اشتغال به تحصیل
در بخشی از پروسه ثبت نام در وب سایت نشا به گواهی اشتغال به تحصیل نیاز خواهید داشت، زیرا باید اسکن این مدرک را نیز در وب سایت بارگذاری کنید. گفته شده است که این گواهی باید در ابتدا به تائید سفارت رسیده و سپس در سایت بارگذاری شود.
پس از دریافت گواهی باید آن را به کنسولگری ایران برده و به تائید برسانید.
وکالت
اگر خودتان در ایران نیستید و فرد دیگری قرار است تا کارهای شما در ایران را پیگیری کند باید به دو صورت عمل کنید:
1-اگر فرد مورد نظر از بستگان درجه یک شما باشد، نیازی به وکالت نخواهد داشت و می‌تواند با در دست داشتن کارت شناسایی به وزارت علوم و بانک مراجعه کند.
2-اگر فرد مورد نظر از بستگان درجه یک شما نباشد، باید به وی وکالت بدهید تا بتواند از طرف شما کارهایتان در ایران را پیگیری کند. برای وکالت دادن تنها کافی است که به کنسولگری مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم وکالت اقدام کنید. این کار در مالزی برای شما 50 رینگیت هزینه در بر خواهد داشت و باید به این نکته دقت کنید که به هنگام مراجعه به کنسولگری حتما کارت بانکی خود را به همراه داشته باشید زیرا سفارت از شما پول نقدی دریافت نمی‌کند.
ارسال مدارک به ایران
حال که مراحل فوق را به اتمام رساندید نوبت می‌رسد به ارسال چند مدرک به ایران. مدارکی که باید اصل آنها به ایران ارسال شود شامل گواهی اشتغال به تحصیل و وکالتنامه(در صورت وجود) است.
مدارک دیگری نیز باید برای تشکیل پرونده در بانک به ایران ارسال کنید که شامل کپی شناسنامه(در صورت تاهل صفحه اول و دوم)، کپی کارت ملی(پشت و رو) و کپی گذرنامه(صفحه مشخصات فردی، صفحه ویزای تحصیلی، صفحات مهر ورود و خروج) است. اگر موفق به ارسال این مدارک به ایران نشدید می‌توانید اسکن آنها را از طریق اینترنت به ایران ارسال کنید.
مراجعه به وزارت علوم
پس از ارسال مدارک به ایران و دریافت آنها توسط اقوام، نوبت به مراجعه به ساختمان وزارت علوم در تهران (البته در تاریخ تعیین شده می‌رسد.
پس از طی این مراحل به فهرست و اسامی موسسات اعزام دانشجو مجاز که در زیر آمده مراجعه نموده و در انجا برگه معرفی به بانک را دریافت نمایید
مراجعه به بانک
پس از دریافت نامه می‌توانید با در دست داشتن مدارکی که در بخش ارسال مدارک به آنها اشاره شد به بانک مورد نظر مراجعه کرده و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنید.
لازم به ذکر است طبقه قوانین کشور ایران ارز دانشجوئی فقط به دانشجوییان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق میگیرد.