این سایت متعلق به نمایندگی فارسی زبان دانشگاه مدیترانه شرقی  قبرس شمالی(EMU)، مستقر در قبرس شمالی و دارای نماینده رسمی در ایران جهت مشاوره کاملا رایگان به منظوراخذ پذیرش دانشجو
اخذ پذیرش دانشگاه که توسط این گروه انجام می شود برای کلیه متقاضیان کاملا رایگان می باشد.
دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس emu مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت ایران
پذيرش توسط كارشناسان ارشد در ايران  و كارشناس ارشد و ايجنت رسمي دانشگاه emu صورت ميگيرد
بدونِ نیاز به ویزا برای ایرانیان

لازم به ذکر می‌باشد اطلاعات موجود در این صفحه از وب سایت رسمی‌ ایرانیانِ دانشگاه مدیترانهٔ شرقی‌ به منظورِ  اطلاع رسانی به ایرانیانِ عزیز به جهتِ کسبِ اطلاعات مفید و موردِ نیاز و مشاورِ (در صورتِ نیاز) برای خرید و یا اجاره مسکنِ متبوعِ برای دانشجویانِ عزیز قبل از ورودِ به قبرسِ شمالی و همچنین اطلاعات موردِ نیاز و مشاوره جهتِ سرمایه گذاری، خریدِ ویلا و مسکن، ثبتِ شرکت به متقاضیانِ محترم به منظور دریافتِ اقامتِ دائم و موقت می‌باشد.

•    امید است بدین وسیله بتوانیم قدمی‌ به منظورِ جلوگیری از سؤ استفاده‌هایِ احتمالی‌ِ برخی‌ از افرادِ سودجو قبل از عزیمتِ شما عزیزان به قبرس شمالی چه به جهتِ سرمایه‌گزاری و چه به منظورِ ورودِ  دانشجویی‌ شویم.

تمامی اطلاعات موجود در وب سایتِ فارسی زبانِ دانشگاهِ میدیترنهٔ شرقی‌موردِ تأیید و با مشاوره افرادِ متخصص‌می باشد.

 

فرصت ایده‌الِ اقامتِ قبرس شمالی برایِ ایرانیان

همانطور که در صفحهٔ دربارهٔ قبرس ذکر شده (جهت مطالعه کلیک کنید)  قبرسِ شمالی یکی‌ از امن ترین،  زیباترین و در عینِ حال بکر‌ترین کشورهای جهان و بویژه در اطرافِ دریای مدیترانه  می‌باشد که از جایگاهِ بسیار والایی  برای جذب تورسیت و سرمایه گذاری و خریدِ ملک می‌باشد. و باتوجه به علاقهٔ روزافزون ایرانیانِ عزیز برای سرمایه گذاری و خریدِ ملک در کشورهای اطرافِ ایران از جمله امارات و  ترکیه و با توجه مشکلات پیشآمده برای سرمایه گذاری، خریدِ ملک و دریافت اقامت- در کشورهای ذکرشده- جزیره قبرس شمالی با توجه به ویژگیهای خاص جدیدا به پایگاهِ خوبی برای این امر نه تنها دربینِ ایرانیان بلکه دربینِ تمامی کشور‌های اطراف در آمده است.

 

از مهمترینِ این ویژگیها (مخصوصا برایِ ایرانیان) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. با توجه به آمارِ رسمی‌ جزیره قبرس شمالی از امن‌ترین کشورها از لحاظِ امنیتِ اجتماعی و همچنین امنیتِ سرمایه گذاری ، خرید ملک و دریافت اقامتِ دائم می‌باشد.
۲. نیازی به اخذ ویزا  برای ورود به کشورِ قبرس برای ایرانیان نیست.
۳. دیگر ویژگی‌ که باعث توجهِ ایرانیان عزیز می‌باشد نزدیکی‌ و سهولتِ رفت و آمد به ایران می‌باشد.
۴. کشور مسلمان و با تمامی آزادیهای اجتماعی.
۵.قیمتِ ناچیز ملک(ویلا، آپارتمان) و زمین در قبرسِ شمالی نسبتِ  به کشورِ ایران.
۶.روابط خوب و فرهنگ نزدیک بین ایرانیان و مردم قبرس.
۷.امکانِ خرید ملک و گرفتنِ اقامتِ موقت دائم.(بالا بردن شانس گرفتن ویزا برای کشورهای دیگر)
۸.پیشرفتِ سریع قبرسِ شمالی و امکانِ بالای برگشت سود سرمایه‌گذاری چه در مورد خرید خانه و چه ثبت شرکت.
۹. امکانِ ثبت شرکت با و یا بدونِ نیاز به فردِ قبرسی جهت مشارکت در تجارت .   
۱۰. کشورِ زیبا و آرام در دریایِ مدیترانه به منظورِ استفاده از تعطیلات و استراحت

 

چرا قبرس شمالی ؟

 در متن زیر دو مورد مهم انگیزشی جهت اقدام برای سرمایگزاری و خرید خانه در قبرس شمالی به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است:
1.همانطور که در صحفه درباره قبرس(جهت مطالعه کلیک کنید) ذکر شد کشور قبرس شمالی مجزا از قبرس جنوبی بوده ولی  با توجه به اقدامات و مذاکرات صورت گرفته و همچنین مسائل سیاسی مختلف و مو قعیت سیاسی دو کشور در آینده شاهد توافق و اتحاد دو کشور قبرس شمالی و جنوبی خواهیم بود که این امر باعث سرعت بخشیدن به پیشرفت سریع تر دو کشور، دشوار تر شدن ورود و سختر شدن قوانین مربوط به سرمایگزاری (ثبت شرکت) خرید خانه و دریافت اقامت دائم و همچنین بالاتر رفتن قیمت ها می شود مخصوصا برای ایرانیان می گردد. با توجه به موارد فوق بدیهی است که این فرصت ایده‌ال جهت اقدام برای اقامت از طرق سرمایه گذاری و خرید ملک و یا زمین در اینده نزدیک (چه قبل و چه بعد از توافق) باعث سود اوری می شود.
2. دومین مورد مهم با توجه به داشتنِ اقامتِ (دائم، موقت)  قبرس شمالی می‌توان به تسهیلِ مراحل و پروسه‌ی ویزا گرفتن برایِ کشور‌های آمریکا، اروپایی و استرالیا  که در زمینه یه ویزا عموماً رویکردی سختگیرانه نسبت به ایرانیها دارند، اشاره کرد.

 

جاذبه های توریستی

· این جزیره زیبا با سکوت و آرامش وصف ناپذیرش مکانی مناسب برای توریست‌های علاقه‌مند به زیبایی‌های جزایر زیبای مدیترانه، آسمان آبی و دریای زلال، چشم‌اندازهای بکر و آثار باستانی قرون وسطی آن می‌باشد. خواه علاقمند به طبیعت باشید یا یک باستان شناس، مشتاق پیاده روی یا علاقمند به ورزش‌های آبی و یا عاشق خورشید و حمام آفتاب، این جزیره کوچک مکان مناسبی برای شماست. بندر مشهور گیرنه با زیبایی بدیع و دلفریب خود، مکان مناسبی برای تماشای منظره غروب خورشید و ثبت لحظاتی رویایی در دفتر خاطرات شماست. شهر فاماگوستا در شرق به خاطر سواحل ماسه‌ای  و آب‌های شفاف و زلالش مشهور است.
•    پوند استرلینگ ، دلار و سایر ارزهای عمده در فروشگاه های بزرگ استفاده می شوند. پوند بهترین ارزیست که میتوانید به قبرس بیاورید، بهتر است لیره ترک با خود نیاورید زیرا نرخ تبدیل در قبرس شمالی بهتر است. توریسم ، سرمایه گذاری، کسب و کار، اقامت اروپا و تحصیل در قبرس
· اقامت دائم و یا یکساله قابل تمدید قبرس
آپارتمان ها و ویلاها در شهرهای لیماسول، لارناکا و پفوس

·    قبرس کشوری است با امنیت اجتماعی بالا و سطح زندگی در بالاترین استانداردهای اروپایی. قبرس واقع در دریای مدیترانه با بیش از 300 روز سال آفتاب کامل و هوای همیشه معتدل با دمای بین 15 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد.

·    امکان سرمایه گذاری های وسیع در زمینه های ساخت هتل، خرید هتل های در حال خدمات دهی، ساخت و ساز مجموعه های تفریحی، مسکونی و یا تجاری-اداری، خرید و راه اندازی پمپ بنزین، کارواش و غیره و یا خرید زمین های بزرگ مناسب جهت پروژه های سرمایه گذاری در یکی از امن ترین کشورهای دنیا از لحاظ سرمایه گذاری

·    مغازه، دفتر و رستوران برای فروش در قبرس شمالی در شهرها و نقاط مختلف و خرید دفاتر، مغازه ها یا رستوران های شیک مورد دسترس شما می باشد.

·    درمیان گردشگران و دوستداران طبیعت، مدیترانه همواره به داشتن سواحل دلفریب و زیبایش شناخته شده است. جزیره قبرس نیز از این موهبت مدیترانه‌ای برخوردار بوده و سواحل سحرانگیز این منطقه با جادوی آب زلال و شن‌های درخشان خود، قلب تمام گردشگران را به تسخیر در می‌آورند. دریای آرام و شن‌های طلایی مکانی زیبا و دلپذیر را برای شنا، حمام آفتاب و ورزش‌های آبی برای شما فراهم می‌کند.
·    قبرس با میانگین 300 روز آفتابی درسال از سالم‌ترين و بهترين آب و هواي مناطق معتدل مديترانه‌اي برخوردار می‌باشد، به همین دلیل این جزیره درتمام طول سال پذیرای مسافرین از اقصی نقاط جهان می‌باشد. دمای هوا در ماه‌های مرداد و شهریور بین 21 تا 36 درجه سانتیگراد و در بقیه ماه‌ها بین 20 تا 27 درجه می‌باشد.
·    جزیره قبرس با جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر یکی از مقاصد مهم گردشگری دریای مدیترانه می‌باشد. شهرهای مهم قبرس شمالی شامل گیرنه(Girne)، لفکوشا (Lefkosa)، گوزلیورت (Guzelyurt)، لفکه (Lefke)، ایسکله (Iskele) و گازی ماگوسا(Gazimagusa) می‌باشند.

 

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

•    انتخاب ملک و توافق بر سر قیمت آن ,عقد قرارداد  توسط یک وکیل در قبرس شمالی، که شامل قیمت، برنامه زمانبندی، شرایط پرداخت و مشخصات ملک می‌باشد.
•    امضای قرارداد توسط خریدار و فروشنده
•    پرداخت مبلغ پیش پرداخت توسط خریدار (مبلغ  پیش پرداخت در موارد مختلف، متفاوت است)
•    وکیل از طرف خریدار برای دریافت اجازه خرید به هیات وزیران درخواست می‌دهد (مجوز خرید ملک درقبرس شمالی)
•    پرداخت مابقی قیمت ملک (این مورد در تمام پروژهای در حال ساخت، بعضی از موارد نوساز و برخی از املاک استفاده شده صدق می کند)
•    هنگامیکه مجوز خرید صادر شد، فروشنده سند را به نام خریدار منتقل میکند
•    خریدار موظف به پرداخت 6% هزینه تمبر می‌باشد و 1% از هزینه تمبر به مقامات محلی پرداخت می‌شود(اگراین خرید، اولین خرید شما باشد از پرداخت 3% عوارض معاف خواهید شد)

 

نوع سند در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمال امن قابل اطمینان می‌باشد بشرط اینکه دارای سند مالکیت قطعی باشد. در قبرس شمالی سه نوع سند مالکیت وجود دارد
سند‌های ترکی‌ قبل از سال هزارو نهصد هفتادو چهار که بدون مشکل بوده ولی‌ بسیار کمیاب هستند
سند‌های تعویض شده قبرس شمالی، این املاک معاوضه‌ای بوده که مالک آنها، ملک را با ملکی‌ که در قبرس جنوب داشته معاوضه کرده که این نوع نیز مخصوصا در کنار دریا بسیار کم یاب می‌باشد
اسناد تی‌ ‌ام دی که این املاک غصبی بوده و اکثر ساخت و سازها در این املاک می‌‌باشد و بدنبال تغییرات سیاسی احتمالی در آینده، احتمال پرداخت خسارت از طرف مالکان جدید زیاد است.

 

مراحل ثبت شرکت در قبرس شمالی

برای جلوگیری از غصب این کشور دولت قبرس شمالی تصمیم بر آن داشته که هر فرد خارجی‌ در قبرس شمالی میتواند دارای یک سند باشد که این سند میتواند سند ملک یا سند زمین که ابعاد آن نمی‌تواند بیشتر از ۶۰۰۰ متر مربع باشد. در صورت ثبت شرکت در این کشور این محدودیت از روی شخص برداشته شده و اموال میتواند بدون محدودیت تعداد به نام شرکت ثبت شود

براي اينکه در قبرس شمالی شرکتي ثبت نماييد کافيست با ما در ارتباط باشيد
کارشناسان و وکلاي مجرب ما با مشاوره هاي رايگان خود شما را در اين زمينه راهنمايي خواهند کرد. پروسه انجام ثبت شرکت حدوداً ۳ هفته به طول انجام خواهد کشید

مدارک لازم براي ثبت شرکت در قبرس شمالی با ۱۰۰% مالکيت
داشتن اصل پاسپورت و حضور متقاضي
سرمايه شرکت حداقل ۱۰۰ هزار دلار امریکا که مي بايست حدود ۱۰ روز در بانک موجود باشد
هزينه ها
پرداخت هر ماه ۴۰۰ لير ترکيه بابت مشاوره هاي مالي
     
بعد از ثبت سرمایه گذاری شما (ملک قابل سکونت، ثبت شرکت،....) در اداره ثبت شما میتوانید برای اقامت  خود با راهنمایی یکی از همکاران ما مرحله گرفتن اقامت را آغاز  کنید

این اقامت هر سال قابل تمدید میباشد، نوع اقامت بستگی به نوع سرمایه گذاری شما دارد و با این اقامت شما قادر به سکونت در قبرس شمالی میباشد.لازمه داشتن اقامت دائم و پاسپورت قبرس شمالی سکونت در قبرس  بین پنج تا هفت سال  میباشد،که این قانون در تمام کشورهای دنیا وجود دارد.